top of page

granulat/ regranulat

Granulat styropianowy to spieniony polistyren – półprodukt do wytwarzania bloków styropianowych, występuje w formie sypkiej w postaci granulek wielkości od 2 do 8 mm. Granulat można spieniać na dowolną wagę, na 1m³ może wchodzić od 10 kg do 28 kg. Kulki styropianowe stosuje się tam gdzie wymagana jest większa sprężystość.

Regranulat styropianowy powstaje z rozdrobnionych płyt styropianowych. Na 1m³ mieści się ok. 10 do 11 kg regranulatu. Nieregularne kształty granulek zwiększają efekt termoizolacji.

Zarówno granulat jak i regranulat styropianowy stosuje się jako materiał izolacyjno-cieplny używając do:

  • docieplenia trudno dostępnych miejsc, stropodachów i wolnych przestrzeni w murach metodą wdmuchiwania

Metoda wdmuchiwania poza doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi charakteryzuje się dobrą izolacyjnością akustyczną,

  • docieplenia podłóg między legarami,

  • jako kruszywo lekkie do wyrobów betonowych, np. styrobetonów, nadając im zwiększoną izolacyjność    i zmniejszając wagę wyrobu.

Materiały te można stosować do wypełniania niektórych typów mebli takich jak pufy, poduszki czy zabawki. Idealnie się również sprawdza jako wypełnienie dla przesyłek, oraz jako dodatek do ziemi ogrodowej w celu jej spulchnienia, ale także świetnie się spisuje jako element używany w wytwarzaniu ozdób.

Właściwości oferowanego półproduktu styropianowego sprawiają, że jest on w pełni bezpieczny. Kulki granulatu cechują się wręcz idealną sprężystością, a ich delikatne przesuwanie się pod wpływem ciężaru siedzącego nadaje wypełnionej nimi pufie cech niezwykłego komfortu.

.

.

AdobeStock_346188297.jpeg
AdobeStock_346188457.jpeg

.

.

AdobeStock_310200343.jpeg
AdobeStock_310200222.jpeg
bottom of page